Albaraka Swift Kodu Kaçtır

Albaraka Swift Kodu Kaçtır

Ülkemizden yurtdışına ya da yurtdışından ülkemize yapılan paras transferlerinde bu işlemin yapılabilmesi için bankalara özel bir kod kullanılması gerekmektedir. Her bankanın kendisine özel olarak verilen bu kodlara swift kodu adı verilmektedir. Uluslararası para transferlerinde bankaların isimlerinden ziyade swift kodları ile işlem yapılmaktadır. Bu kodlar diğer yöntemlerden daha güvenli olduğu için oldukça fazla kullanılmaktadır.

 Swift kodları nasıl oluşturulur?

Albaraka Swift Kodu KaçtırSwift kodları 11 hane ile sınırlandırılmakla birlikte genelde 8 haneli kodlar tercih edilmektedir. Ülkemizde ise bu kodlar 8 haneli olarak kullanılmaktadır. Bu kodların oluşturmak ise oldukça kolaydır. Swift kodları oluşturulurken baştaki dört hanede bankanın adını simgeleyen harfler kullanılır. Daha sonra gelen iki hanede ise ülkelerin kodları yer alır. Örneğin; Türkiye için TR, Almanya için ise DE kısaltmaları ülke kodu olarak kullanılabilecektir. Bundan sonraki iki hanede ise yerel kod yer almaktadır.

 ​​​​Swift kodu olarak 11 hane istenirse ne yapılmalıdır?

Uluslararası para transferleri yapılırken swift kodu bazen 11 haneli olarak istenilmektedir. Bu tür durumlarda yapılacak işlem basittir. Yapılması gereken şey 8 haneli olan kod 11 haneye ulaşana kadar mevcut kodun sonuna XXX eklenmektir.

Ayrıca bazı bankalar transferin yapılacağı para birimine göre de swift kodunda değişiklikler yapmaktadır. Transferi yapılacak olan para USD veya EURO ise farklı diğer döviz birimlerinde ise farklı kodlar kullanılmaktadır.

 Albaraka swift kodu kaçtır

Albaraka Türk Katılım Bankası ülkemizde faaliyet gösteren ve faizsiz bankacılık alanında adından sıkça söz ettiren bankalardan birisidir. Uluslararası para transferlerinde bu banka ile işlem yapılacaksa bu bankaya ait swift kodunun kullanılması gerekmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın swift kodu ise BTRHTRIS olarak belirlenmiştir. Transferi yapılacak olan para birimine göre ayrım yapılması bu banka açısından da söz konusudur.

“Albaraka Swift Kodu Kaçtır” için 1 yorum

  1. çok çok teşekkür ederim google da aradığım direk siz çıktınız teşekkür ederim bu bilgi için her yerde bulunmuyordu swtihc kodu

Yorumlar kapalı.