Android Ekran Görüntüsünü Videoya Alma

Android Ekran Görüntüsünü Videoya Alma

Android ekran görüntüsünü videoya nasıl alırım? Günümüzde sıkça rastladığımız bir soru ” android ekran görüntüsünü videoya alma ” istemenin en büyük nedenlerinden biri youtuber olmak. Milyonlarca insan youtuber olmak istiyor, hatta bazıları da bunu ek iş olarak görüyor ve youtubeden para kazanmak istiyor.

Bunun içinde telefondan youtube’a video koymak isteyen bir sürü insan var. Ancak bunu nasıl yapacağı bilmiyorlar. Bunun cevabı aslında sandığımızdan çok daha basit. Sırayla; bir uygulama edinmeli ve bu uygulamayı nasıl kullanıldığını öğrenmemiz gerek.

1) Öncelikle bir ekran kaydetme programı elde etmelisiniz: Google Play Store’a girdiğimizde arama kısmından “screen recorder” diye aratırsak karşımıza 10’larca uygulama çıkacak (tabi isterseniz google chrome’dan apk olarak ya da herhangi bir uygulama indirme programından indirebilirsiniz). Hemen bu uygulamalardan birini indirmeyin. Yoksa kazıklanabilirsiniz.Android Ekran Görüntüsünü Videoya Alma

Çünkü bazı uygulama yapımcıları insanları kandırıyor. Sizde bu hataya düşmeyin. Bazı uygulamalar ise çok fazla reklama sahip oluyor . Ekranınızda reklamlar çıkıyor ve videonun kalitesiz gözükmesine neden oluyor. Bazıları ise kalitesiz kaydediyor. Bu nedenle uygulama bakarken birçok şeye dikkat etmekten zarar gelmez.

Hatta fazladan özellikli ekran kaydetme uygulamaları bile var. Örneğin ekrana kalemle yazı yazabildiğimiz, işaretler koyabildiğimiz uygulamalar var. Yani hem dikkatli bakın hem de fazla araştırın böylelikle istediğiniz uygulamadan daha iyisini bile bulursunuz. Bunun için öncelikle uygulamaları gezinin, puanlamalarına ve yorumlarına bakın. Eğer puanı ve yorumlar olumluysa uygulamayı indirin.

2) Sıra geldi video çekmeye: Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapın. Eğer ki deneme amaçlı bir video çekerseniz. Videoyu bulmanız fazla zor olmaz. Uygulamanın kurulu olduğu dosyayı bulun ve video ordadır. Oradan da bulamazsanız galeride bulursunuz. Artık istediğiniz gibi videoyu paylaşabilirsiniz ve ya arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

“Android Ekran Görüntüsünü Videoya Alma” için 1 yorum

  1. bilgiler için çok teşekkür ederim bu durumu çözmem iyi oldu youtube kanalımda bir çok uygulama ve oyun tanıtımı yapacağım

Yorumlar kapalı.