Astroloji Yorumları Irklara Göre Değişebilir Mi?

Astroloji Yorumları Irklara Göre Değişebilir Mi?

Astroloji yorumları ırklara göre değişebilir mi? Öncelikle astroloji yorumu yani burç nedir ona bakalım. Tanımsal olarak burç, doğduğumuz tarihle alakalı olarak belirlenmiş astrolojik ifadelerin yorumlanmasıdır. Bu yorumlar kişilere ait karakter, günlük enerji ve duygu gibi ifadelerin astrolojik hareketler ile değişebileceğini ifade eder.

Astroloji Yorumları Irklara Göre Değişebilir Mi?

Bir(1) yılda on iki(12) ay olduğu için Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olmak üzere toplam on iki(12) burç vardır. Her bir burç bir ayın belli bir gününden başlayıp sonraki ayın belli bir gününde bitecek şekilde özel tarihlerle birbirinden ayrılmıştır. Dolayısıyla burçlar her insana özel değil, belli tarihler arasında doğan bütün insanların duygusal dünyasının din, dil, ırk ayırımı yapmadan yorumlanmasıdır.

Astrolojik hareketlerin, yıldızların konumlarının insanlar üzerindeki etkisiyle oluşturulan burç sistemi insanlığın ilk yıllarına kadar dayanır. Milletler başından beri birbirinden habersiz şekilde astroloji ile ilgilenmiş, bir burç sistemi oluşturmuştur. Birbirleri hakkında bilgisi olmamalarına rağmen bütün milletler etkileşime geçtiğinde birbirlerine çok benzeyen sistemler oluşturduklarını görmüşler. Bu şekilde burçlar ve astrolojik olayların insan üzerinde etkisi evrensel bir gerçeklik olarak kabul edildi ve bu kabul halen geçerliliğini korumakta. Dünya’nın her tarafından bütün milletlerin ortak bir paydada buluşmasından astrolojik yorumların insanların kültürlerinden, kişisel görüşlerinden ve konumuz olan ırklardan bağımsız olduğunu bize açık bir şekilde gösteriyor.

Sonuç olarak istediğiniz milletten veya ırktan olun, zenci olun, beyaz tenli olun, Arap olun veya Türk olun fark etmez. Burçlar insanlığın başlangıcından beri olduğu gibi günümüzde veya gelecekte sadece yıldızların düzenine, hareketine ve konumuna göre değişiklik gösterip; tüm insanlık için ortak bir değer olmaya devam edecektir.