Banka Kredisi Ertenelebilir Mi ?

Banka Kredisi Ertelenebilir Mi?

Bankaların kredi borçları kimsenin talep etmediği ama zorunlu olarak kullanılan seçenektir. Genelde bu borçları ödeyemeyip taksit yapma seçeneğine gidilir. Kredi borçları ertelenme ihtimali var mı? Bankalara olan kredi borçlarımızın ertelenme ihtimali var mı? Varsa bile bu nasıl mümkün?

Kredi Borçlarını Erteleme

Bankalardan çekilen konut, taşıt kredileri çoğu zaman size yük olur taksitlendirmekte bazen işe yaramaz çünkü onları ödemekte de sıkıntı yaşarız. Aylık kazancımızın bu kredilere ve taksitlere gitmesi cebimizde ki bütçeyi çok zorlayan durumdur. Bunun üzerine de maaş gecikmesi, işten kovulma durumları da olunca sizi sıkıntıya sokar. Sonra da hiç istenilmeyen haciz işlemlerinin oluşmasına neden olur. Herhangi bir nedenden dolayı ödenmeyen kredi borçları en fazla 3 ay süresi var ödenmezse yasal takibe alınırlar. Eğer ki bu süre içerisinde halledilirse gecikme olarak faiz ödeyip kurtulabilirsin. Ödeyemezseniz git gide borç katlanır hale gelir. Genelde ülkemizdeki bankalar kredi erteleme taleplerini kabul etmiyorlar ama yine de bu bankayla iletişiminize bakıyor.

Banka Kredisi Ertenelebilir Mi ?

Kredi Borçları Erteleme Yolları

Ödeyemediğiniz kredi borçlarının ve borçların katlanmasını istemiyorsanız bankaya başvurup erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Öncelikle bankanın müşteri hizmetlerine başvurup veya dilekçe vererek kredi borcu erteleme isteğinizi sunabilirsiniz. Ülkemizde çoğu kişi banka borçlarınız ödeyebiliyor ama ödeyemeyenlerin zor durumda kalmaması için kişilerin, taksitlerini ertelemek istemelerine karşı olumlu cevaplar verebiliyor. Bankalar borcunuzu ödeyemediğinizden dolayı 3 ay daha erteleniyor ancak bilmeniz gereken bu hak verilirken az miktarda olsa da faiz uygulanıyor. Eğer ödeme şansınızın olmadığını düşünüyorsanız bu seçenek sizin için çok iyi bir seçenektir. En azından finans olarak zor durumda kalmazsınız.

Öncelikle bankanızın müşteri hizmetleriyle görüşüp bu seçenek hakkında bilgi alıp ona göre bankanızla temasa geçmekte fayda vardır.