Borsadan Nasıl Para Kazanılır ?

Borsadan Nasıl Para Kazanılır ?

Ülkemizde yatırımcıların birikimlerini değerlendirmek için birçok yatırım aracı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; vadeli mevduat hesabı açtırmak, döviz almak, altın almak, fon alımı yapmak vs. sayılabilir. Fakat bu yatırım araçlarının getirileri az olduğundan yatırımcıyı memnun etmemektedir. Ayrıca ülkemizde son zamanlarda enflasyonun yükselmeye başlaması ile paranız sürekli değer kaybetmektedir.  Bu sebeple insanlar parasına daha çok getiri sağlayacak başka yatırım araçlarına yönelmektedirler. Bunlardan bir tanesi ise borsadır. Fakat yatırımcı, yabancı olduğu bu piyasada nasıl para kazanacağını bilmediğinden borsadan uzak durmaktadır.

 Borsada Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsadan Nasıl Para Kazanılır ?Borsada ister kısa vadeli ister uzun vadeli yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu; alacağınız hisse senedi ile yeterli bilginiz olmasıdır. Siz, bir şirketin hisse senedini satın alırken sadece o hisse senedini satın almış olmuyorsunuz aynı zamanda o şirkete ortak da oluyorsunuz. Bu sebeple alacağınız hisse senedi için yatırım yapacağınız şirketin mali durumunu çok iyi incelemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda şirketin piyasa değerini, hisse senedi dolaşım oranını, mali gücünü önemli finansal araçlarla değerlendirmeniz gerekmektedir. Bundan dolayı borsada yatırım yapmadan önce borsa ile ilgili eğitim almanız şart. Bu eğitimi almadan yapacağınız yatırımlar hüsranla sonuçlanabilir.

 Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Borsadan Nasıl Para Kazanılır ?Borsada çok para kazanabilmeniz için öncelikle aldığınız hisse senedini düşük fiyattan almalısınız ki, zamanı gelince bu hisse senedi payını yüksek fiyattan sattığınız zaman kar elde edesiniz. Yani hisse senedini düşük maliyetle alıp, çok yüksek fiyatla satarsanız kar marjınız o kadar artacaktır. Borsadan para kazanmanın kısaca mantığı budur. Düşük fiyattan alıp, yüksek fiyattan satarak kar elde edebilirsiniz. Kar marjının da yükselmesi hisse senedinin değerindeki artışla olmaktadır. Bu uygun alım seviyesini de borsa hakkında eğitiminiz olmadan bulmanız çok zor olabilir.

“Borsadan Nasıl Para Kazanılır ?” için 1 yorum

  1. Borsayı takip edebilirsen çok güzel getirisi var ama takip etmez isen boşa yatırım olarak zarar ile geri dönersin

Yorumlar kapalı.