Extech Atlas 3

Her gittiğimiz yada aldığımız üründe bazen biz fark etmesek dahi muhakkak bir etiket var. Mesela cep telefonlarımızın bataryalarının altında dahi bir etiket bulunmaktadır. Yada terazilerden çıkıp alışveriş poşetlerimize yapıştırılan etiketlerde öyle. Hatta bilgisayarımızın sökülünce garantisini yitirecek olan etiketleri de biliriz. Belki etiket olarak bilmesek te kıyafetlerimizin içindeki yıkama talimatları da bir etikettir. Genelde bu etiketler barkod yazıcı cihazla baskı yapılırken çok nadir olarak başka baskı usullerinin kullanıldığı etiketler de mevcuttur. Ancak Atlas 3 barkod yazıcıya benzer bir ürünle baskısı yapılır etiketlerin. Bu örneğini verdiğimiz Extech Atlas 3 barkod yazıcı portatif bir modeldir ve elde taşımak üzere üretilmiştir.

Bir yazıcının portatif olabilmesi için iki ana unsur vardır. Bunlardan birisi kablosuz bağlantı diğeri şarj edilebilir pilleri. Extech Atlas 3 barkod yazıcı bu konularda oldukça iddialıdır. Çünkü şarj edilebilir lityum bataryası sayesinde uzun süre kullanılabilme özelliğine sahiptir.  barkod yazıcı ayrıca Bluetooth bağlantısı ile kablosuz veri transferi de sunmaktadır. Ayrıca opsiyonel olarak WLAN ve IrDA gibi kablosuz bağlantı seçeneklerinden bir tanesi de kullanılabilir.  Atlas 3 barkod yazıcının 203 dpi çözünürlüğünün yanı sıra saniyede 83 mm’lik baskı hızı sunması mobil uygulamalara göre oldukça yüksektir ve bu nedenle de kullanıcılar tarafından tercih edilen bir barkod yazıcısıdır. Tek boyutlu çizgisel barkod tiplerinin yanında aynı zamanda PDF 417 gibi 2D kodların baskısını da gerçekleştirebilen  Atlas 3 barkod yazıcı, aynı zamanda da birçok karakter setini de içeriğinde bulundurmaktadır. 71 mm’ye kadar genişleyen baskı kafasıyla barkod yazıcıi 1 MD SDRAM ve 2 MB flash bellek sunmaktadır. Standart haberleşme birimi seri port bağlantısıdır (RS-232). Ayrıca barkod yazıcı düşme riskine karşı dayanıklılığı artırılmış bir kasadan üretilerek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Extech Atlas 3 barkod yazıcının günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerine tam uyumlu çalışabiliyor olması bu cihazın sürücülerinin kolay bulunabilmesi ve kolay kurulabilmesini sağlamaktadır. Bu nedenledir ki oldukça ideal bir müşteri kitlesine sahip bir barkod yazıcıdır.