Kredi Kartı Taksit Sayısı Artacak Mı?

Kredi Kartı Taksit Sayısı Artacak Mı?

Günümüzde yapılan alışverişlerin büyük çoğunluğu kredi kartı kullanarak gerçekleştirilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi uygun taksit seçeneklerini sunmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden, çoğu insan alışverişlerinde kredi kartı kullanmayı tercih etmektedir. Bankalarında kredi kartından aldığı kazanç miktarı fazla olduğu için bu konuda müşterilerine farklı kampanyalar ile yaklaşmaktadırlar.

 

Kredi Kartı ve Taksit

 

Özellikle telefonlar ve bilgisayarlara yapılan taksitlerin olduğu dönemde neredeyse taksitlerin büyük Kredi Kartı Taksit Sayısı Artacak Mı?çoğunluğu bu ürünlere yapılmıştır. Bu durum ithal ürün olan bu ürünlerin taksitle alınması ekonomimize zarar verdiği gerekçesi ile bu ürünlerdeki kredi kartı ile taksitli alımlar hükümet tarafından yasaklanmıştır. Bu yasaklama ile ekonomimizdeki açık biraz olsun kapanmaya başlamış olsa da yine de ekonomide bir durgunluk yaratmıştır.

 

Kredi Kartında Taksit Sayısı Artacak Mı?

 

Hükümet ekonomideki durgunluğun ortadan kaldırılması için kredi kartında maksimum 12 olan Taksit sayısını arttırmak için çalışma başlatmıştır. Kredi kartı taksit sayısı artacak mı? Sorusuna cevap verilecek olursa bu çalışma ile elektronik ürünlerde 6 olan diğer ürünlerde de 12 olan Taksit sayısının arttırılması amaçlanmaktadır. Bu taksit sayısındaki artışın ithal ürünlerin az olduğu alanlarda daha çok uygulanacağı konuşulan haberler arasında yer almaktadır.

 

Peki, artan bu taksit sayıları ekonomimize zarar verecek mi dersek daha çok yerli ürünler için yapılması planlandığı için pek fazla ekonomiyi olumsuz etkileyeceği öngörülmemekte aksine ekonomide ki durgunluğun bir nevi azaltılacağından da bahsedilmektedir. Bankalarında bu taksit sayısını arttırma işinde farklı kampanyalar ile müşterilerine yaklaşacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Sonuç olarak bu iş yine en çok bankaların işine yarayacak ayrıyeten vatandaşında rahatlamasını sağlayacak bir hamle olarak görünmektedir.

 

Yapılacak bu hamlenin ne zaman geleceği bilinmemekle beraber en kısa sürede olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Vatandaşın ve bankaların dört gözle beklediği bu değişimin hükümet tarafından en kısa sürede yapılacağı belirtilmiştir.

“Kredi Kartı Taksit Sayısı Artacak Mı?” için 1 yorum

  1. Özellikle cep telefonunda taksit sayısı artmasını istiyoruz telefon almada vodafone turkcel avea gibi büyük firmaların tefeciliğne bırakılmış durumda

Yorumlar kapalı.