M3 Orange El Terminali

El terminalleri üzerine en çok tanınan markalardan olan M3 geliştirilmiş donanım seçenekleri ve güncellenmiş işletim sistemi ile öne çıkan modeli M3 Orange El Terminali son sürüme yükseltilen Microsoft Windows Mobile işletim sistemini kullanmaktadır. Bu işletim sistemi ürüne tamamen farklı ve yeni özellikler kazandırmaktadır. Bu cihaz özellikle inceltilmiş bir kompakt tasarıma sahiptir. Bu sayede de kullanıcısına oldukça rahat işlem yapma şansı tanımaktadır. Cihazın ön kısmında bulunan ve benzerlerinde bulunmayan fonksiyonel tarama tuşu yer almaktadır. Ayrıca tuş takımı alfanumerik yada Qwerty olarak seçilebilmektedir. Bataryası yapısı itibariyle oldukça dayanıklıdır ki bu sayede gün içinde şarj problemi yaşamadan uzun süre kullanım imkanı olmaktadır.

M3 Orange sağlamlaştırılmış kasası IP67 dayanıklılık standartlarındadır ve bu sayede de tos ve sıvı geçirgenliği bulunmamaktadır. Ayrıca da 1.5 m yükseklikten sert bir zemine düşmesi durumunda hasar görmemektedir. Wlan ve Bluetooth modülleri aracılığıyla yüksek hızlı data transferi olanağı sunan M3 Orange bu özelliği ile çalışma performansını üst seviyeye çıkarmaktadır. PXA320 806 MHz işlemcisinin yanında 256 MB Ram ve 1024 MB Flash bellek seçenekleri ile üst düzey performans sağlamaktadır. 240 x 320 çözünürlük, 260 k renk ve 3.5” QVGA TFT tipi ekranı ile M3 Orange, kullanıcı kolaylığı sağlamaktadır. El terminallerine olan ihtiyaç ve başarılı sonuçları M3 ürünlerini öne çıkarmaktadır. Özellikle çalışma ısısı eşik değerlerinde oldukça farklar olan bu cihazlar kolay bulunabilir driverler ile çok kullanışlı bir ürün grubundadır.

El terminalleri genellikle üreticinin ayağına kadar gidilen işlerde kullanılmaktadır. Özellikle plasiyer olarak hizmet yapan kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak büyük depolarda yada perakende satışı yapan market vb. tarzı yerlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.  Orange El Terminali de bu kapsamda oldukça işlevsel bir cihazdır. Hem kablosuz bağlantı seçenekleri hem de güncel işletim sistemleri ile üst düzey kullanıcı kolaylığı sağlamaktadır. O nedenledir ki Orange kullanıcılar tarafından tercih edilebilirliği yüksek bir üründür.