M3 Red El Terminali

Teknolojinin bu kadar üst düzey gelişmesine bağlı olarak alışveriş mantığına da yenilikler gelmekte. Alışverişte değil sadece aynı zamanda da büyük işletmeler depolarında ürün giriş çıkışlarını yada sayım işletmelerini teknolojiden yararlanarak kolaylıkla yerine getirebilmektedirler. Bunun için kullanılan en önemli araçlardan bir tanesi de el bilgisayarları terminolojik ifadeyle el terminalleridir. Bu ürün grubunda en çok yer edinmiş markalardan bir tanesi de M3 markasıdır. Her türlü ortama uygun olarak ürettikleri el terminallerinden bir modeli ise M3 RED el terminalidir. Günümüzde çalışma sistemlerinde kablosuz data aktarımında en uygun çözümlerden birisi olan M3 RED lineer barkodları okuma özelliğine sahip yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde kaliteli fotoğraflar çekme ve çekilen bu fotoğrafları saklama yeteneğine sahiptir.

m3-red-el-terminaliGPRS ile iletişim yöntemi kullanarak hem hızlı hem de güvenilir bir veri aktarımı sağlayan  RED, oldukça pahalı sayılan VoIP de dahil Wifi (802.11 b/g) sayesinde ana sistem ile senkronizasyonu kolaylıkla sağlayabilmektedir. Bluetooth arabirimi, kulaklık ve mobil yazıcı bağlantısı diğer özellikleri arasındadır. RED, IP54 yüksek koruma standartlarına sahiptir ve bu sayede de dış çevre etmenlerine karşı üst düzey koruma sağlamaktadır. Bu standartlara göre 1.5 metreden sert zemine düşme gibi olumsuz durumlarda dahi performansını yitirmemektedir. M3 RED  Intel X ölçeği PXA-255 (400 MHz) işlemcisi ve 64 MB Ram ve 64 MB flash bellekleri ile yüksek performans sağlarken 240 x 320 çözünürlük ve 3,5” renkli TFT LCD ekranı ile de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. USB, GSM/GPRS, Wlan ve Bluetooth bağlantı tipleri ile M3 RED Windows CE.NET 4.2 işletim sistemi kullanmaktadır.

M3 RED el terminalinin 303 gr ağırlığı ile kolay taşınabilmekte ve gerektiği durumlarda kemere yada kılıflarla da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Standart tuş takımının yanında opsiyonel olarak 27 Alfanumerik, Qwerty veya Azerty tuş takımları ile de satışı yapılabilmektedir. RED eksi 20 dereceden artı 50 dereceye kadar ulaşan bir çalışma ısı genişliği vardır ki bu sayede zorlu hava şartlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.