M3 Sky El Terminali

El terminalleri diğer bir deyişle avuç içi bilgisayarların öncü markalarından birisi olan M3 ülkemizde ve dünyada oldukça fazla sektörde kullanılmaktadır. Ayrıca teknolojiye bağlı olarak bu tür cihazların kullanım alanları da oldukça genişlemiştir. Örneğin bir depoya mal girişi yapılacak ve malların tek tek sayılarak bir bilgisayar yazılımına işleneceğini düşünelim. Oldukça zor bir işlem olacaktı bu durum. Barkod okuyucularla bu işlemi gerçekleştirsek bu kez de barkod okuyucularda kullanılması gerekecektir. Ancak hem barkod okuyucu cihaz hem de bilgisayar taşımak oldukça zorlaştıracaktır işi. Ama el bilgisayarı ile hem barkod okutmak hem de bilgisayarı avuç içinde taşımak oldukça kolaylık olacaktır. İşte bu cihazlardan biri de M3 Sky El Terminalidir.

m3-sky-el-terminaliM3 Sky, Windows Mobile 5.0 veya 6.1 sürümleriyle uyumlu olarak çalışan ve oldukça yüksek performanslı bir el bilgisayarıdır. 3G ve HSDPA kablosuz iletişim özellikleri ile nerede olursa olsun ana sistemle data alışverişinde bulunabilmektedir. Ayrıca da GPS teknolojisi ile bulunulan ve ulaşılmak istenilen lokasyonların takibi çok kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Sky,2 MP renkli kamerasına ait odaklanma özelliği ile imaj yakalama aynı zamanda da video kaydetme özellikleri de bulunmaktadır. Toz, sıvı teması ve 1.5 metreden düşmeye karşı IP65 dayanıklılık standartlarına uygun olarak üretilmektedir ki bu sayede cihazın performansını olumsuz etkileyen faktörlere karşı korunmaktadır. M3 Sky El Terminali sadece tek boyutlu kodların yanında karmaşık karekodlarını da üst seviyede okuyabilmektedir. Ürünün Intel Bulverde PXA-270 520 MHz işlemcisi ve 128 MB Ram ile 128 MB Flash belleğe sahiptir. Bu sayede de veri depolama konusunda da üst düzey başarı sağlamaktadır.

Cihaz 3.5 TFT LCD ekranı 240 x 320 çözünürlüğü ile üst düzey kullanım sağlamaktadır. USB ve Wlan bağlantı tiplerini de kullanan M3 Sky , 2.0 MP kamerası ile de kullanışlı bir cihazdır. 320 gr ağırlığı ile rahat kullanım sağlayan M3 Sky El Terminali opsiyonel olarak numerik ve Qwerty tuş takımı seçenekleri de bulunmaktadır.