Neden Bitcoin Kullanmalıyım?

Bir merkeze bağlı olmayan, on yıllık geçmişi olan, tüm dünyada kabul görmüş ilk dijital para birimidir. Bütün işlemler internet üzerinden yapılmaktadır. Paranın kazanılması, harcanması bir başka kişiye transfer edilmesi tamamen internet üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle de bir diğer adı, sanal paradır.

Bitcoin hem tüm dünya kabul görmüş ilk dijital para olma özelliği ile hem de normal bankacılık işlemlerine göre daha avantajlı bir para ve para işlemidir.  Bir bitcoin sahibi olduğunuzda, bu paranız dünyanın her ülkesinde geçerli olmaktadır. Asla Bitcoin hesabınız dondurulmamaktadır. Sisteme girebilmeniz için herhangi bir ön şart ve limit yoktur. Bu nedenle hesap işlem ücreti yoktur. Örneğin bir arkadaşınıza par gönderdiniz. Bu işlemi bitcoin hesabı kullanarak çok daha az masrafla yapabilirsiniz.

Bitcoin Güvenli Bir Sistem mi?

En az on yıllık geçmişi olan bitcoin, ilk ortaya atıldığı zamanlarda çok dikkate alınmasa da günümüzde birçok bitcoin kullanıcısının servetler kazandığından söz edilmektedir. Kendine has özel bir algoritma üzerine kurulmuş sistemin herhangi bir güvenlik zafiyeti bulunmamaktadır.

Sistem Nasıl Çalışır?

Ücretsiz Bitcoin madenci uygulaması indirilerek bilgisayar üzerine kurulur. Bitcoin satın alınır. Alınacak bitcoin sayısı az olabileceği gibi çokta olabilir. Herhangi bir sınırlama yoktur. Alınan her bir Bitcoin için sisteminiz bir blok belirler ve bu bloğa yapabileceği iş miktarını ön görerek iş yükler. Böylece Bitcoin’ler her zaman oranlı bir şekilde üretilir.

Sanal Cüzdan Açmak Zor mu?

Sanal cüzdan oluşturmak son derece kolay bir işlemdir. Tek şart internetiniz mevcut olması. Cep telefonundan bile basitçe sanal hesap cüzdanı oluşturabilirsiniz. Bir kişi birden fazla sanal hesap cüzdanı oluşturabilir. Kişisel bilgileriniz asla riske atmaz. Yapmış olduğunuz işlemlerde elektronik imzanız isteniz.

Bitcoin satın almak için buradaki rehberi incelemenizi tavsiye ederiz.