RFID Etiket Nedir?

Piyasaya çıkarılan ürünlerin sunumları raf etiketleri ve barkod tarzı etiketler üzerinden yapılmaktadır. Etiketlerin bir ürün için ne kadar önem arz ettiğini kullanılan kaliteli etiket sayesinde alınan verimden anlayabiliriz. Çok çeşitli etiket türleri içerisinde bu etiket diğerlerinden çok farklı bir seviyede bulunmaktadır. Termal etiketleri düşünelim maliyet açısından uygun olup kısa bir ömre sahiptirler. Fakat şuan bahsettiğimiz RFID etiket bir etiketten daha fazlasını ifade etmektedir. Çünkü bir insan gücü ile yapılacak işi bu etiket tek başına yapabilmektedir. Bu etiketleri kullanan kullanıcıların personel ihtiyaçları azalacak ve bu sayede tasarruf edeceklerdir. Diğer etiket tiplerine nazaran maliyeti fazla bir etikettir çünkü bu etiketin yapımında kullanılan malzemeler diğerlerine oranla hem daha teknolojik hem daha kaliteli ve daha kullanışlıdır.

Bu etiketler içerisinde bulunan frekanslar mikroçipler sayesinde uzak bir mesafeden dahi etiketleri okutabilme şansına sahip olabiliyoruz. RFID etiketler çok iyi korunması ve özenle kullanılması gereken etiket tipleridir. Çünkü etiket içine bir sistem yerleştirilmektedir ve bu sistem dış etkilerden ve darbelerden de etkilenmektedir. Yerleştirdiğimiz bu sistem sayesinde pek çok elemanın çalışarak elde edeceği bilgiler sığdırılmaktadır. Bu bilgileri sığdıracağımız bir kapasitesi mevcuttur. Buradaki bilgiler kullanıcıları tarafından girilmekte olup sadece bu kişiler istediği sürece paylaşıma açılmaktadır. Bundan dolayı da gizliliği bu denli önemseyen bir etikettir.

Kullanıldığı alanlarda bu etiketler sayesinde paketlenmiş ürünler içerisindeki ürünler ile ilgili bilgi sahibi olabiliriz. Bu ürünlerin giriş ve çıkışlarını yapabiliriz. Personel giriş çıkışlarında da etkili olan RFID etiketler sayesinde personeller kontrol edilebilmektedir. Personellere verilen giriş kartları üzerine yerleştirilen bu etiketler, etiket okuyucular tarafından okutularak bilgilerin dijital bir şekilde bilgisayara aktarımını yapmayı sağlar.

İnsan sağlığını ve çevre bilincini düşünüp buna uygun olarak etiket üretimi yapan firmalar sayesinde bu etiketler geniş bir alanda yayılım göstermeye başlamıştır. Bu etiketleri üreten firmalar deneyimli kadrosu sayesinde üretimi sırasında en büyük ilke olarak müşteri memnuniyetini düşünürler. 600’den fazla RFID tag çeşidi ile teknoloji sizin hayallerinize uygun sizin istediğiniz şekilde etiketlerin üretilmesini sağlayın.