Tsc Barkod Yazıcılar

Günümüzde yatırım yapılacak en iyi alanlardan bir tanesi etiket sektörüdür. Bu sektör sayesinde zarar etmekten çok yarar sağlanır çünkü etki alanı gittikçe gelişen ve ilerleyen etiket sektörü bir şirketi ancak yüceltebilir.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte neredeyse her alanda etkili bir şekilde kullanılan etiket kullanıcıların memnuniyetini ve güler yüzünü amaç edinmiş olup bunun için hizmet vermektedir.

Çok çeşitli barkot yazıcı cihazları bulunmaktadır. TSC barkot yazıcılar cihazları piyasadaki diğer yazıcılardan daha ileri bir teknolojiye sahip olup istenilen kaliteyi ve güveni müşterilerine sunmaktadır.

TSC barkod yazıcılar ailesinden olan TTP-268M model barkod yazıcı cihazının diğerlerinden çok fazla bir farkı bulunmamakla birlikte genel özellikleri şöyledir. İki çeşit baskı yöntemi vardır:

1.) Direkt Termal

2.) Transfer Termal

Reklam pazarlama alanları ve uyarı levha bölümlerinde kullanılması uygun olan barkodlar üretmektedir. Geniş bir LCD ekranına sahip oluşuyla işlemlerin daha kolay halledilebilmesini sağlamaktadır. Karekod diller ve barkod dillerinin çoğuyla uyum bir barkod yazıcı karşımızda durmaktadır. Hem termal bazlı etiketlerde hemde ribonlu etiketlerde kolaylıkla kullanılabilen TSC barkod yazıcıdır. Hafıza kapasitesi 8 MB ile 12 MB arasındadır. RS-232C (2400 – 115200 bps), Centronics (SPP mode), USB 2.0 (full speed), PS/2 keyboard interface, Internal Ethernet print server (10/100 Mbps) bu şekilde bağlantı noktaları vardır.

TSC TTP-644M Pro modeli ise grafik ve yazı üzerine ortaya çıkarılmış bir üründür. Bunun içinde çözünürlüğü oldukça yüksek olan bir yazıcıdır. Çözünürlük oranı 600 dpi ( 24 nokta ) olarak bilinir. 600 metre uzunluğunda ribonlarla çalışabilmesine imkan sağlanmaktadır.

SD giriş kartı özellikleriyle hafızası 4 GB ye kadar çıkabilmektedir. RF-ID kit, Standart kesici , Endüstriyel kesici, Harici kablosuz yazdırma sunucusu (802.11b/g), Dahili sarıcı gibi eklentileri ile kullanım genişliği sağlanmakta ve daha verimli hale gelmektedir.

IEEE 1284 yüksek hızlı paralel, Seri RS 232, USB 2.0 tam hız, dahili ethernet gibi bağlantı tipleri bulunmaktadır.

2D kodlar ile uyumlu olup DataMatrix, MaxiCode, QR Code, PDF 417şu kodları kullanmaktadır. 505mm x 308mm x 270mm boyut olarak bunlar kullanılmaktadır.