Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri Saçın sağlıklı bir şekilde uzaması önemlidir. Saçımızın yağlı durmasını istemesek bile bu çok normaldir. Saçın kendi salgıladığı yağ saç köklerine ve saçın sağlıklı uzamasına iyi gelir. Normalden fazla yağlanma olduğunda saç köklerinin, gözeneklerinin zarar görmesine sebep olabilir. Saç dipleri nefes almadığından saçın dökülmesine neden olabilir.

Saçınızı yıkadıktan hemen sonra yağlanma oluyorsa yağlı bir görüntü veriyor ise sizi rahatsız edebilir ve kolayca şekil almaz. Saç tipiniz yağlı ise yağlı saçlar için özel ürünler ile temizleyebilir. Koruyabilirsiniz. Bunu uygun ürünler ile yapmalısınız. Saç yağlanması bir saç derisi problemidir. Bu yüzden saç diplerinizden başlamalısınız. Yağlı saçların dikkat etmesi gereken bir konu ise sık sık yıkamamaları gerekir. Sürekli sık yıkanan saçlar yağ hücrelerinin fazla çalışmasını sağlar.

 Yağlanmayı Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle yağlı saçlar için üretilen şampuanlar kullanılmalı.

Ilık su ile yıkadıktan sonra suyu soğuğa alıp durulamalısınız.

Saç kremini kullanmamalı ve saç diplerine gelmemelidir.

Saçınızı sık sık yıkamayınız aksi taktirde deri kuruduğu için daha fazla yağlanma olacaktır.

Saçınızı durulurken sirke kullanmalısınız. Sirke saça hem parlaklık verir hem de canlılık verir.

Yağlanan saçları kurutma makinesi olmadan kurutabilirsiniz.

Gün içinde kuru şampuan kullanabilirsiniz. Yağlı görüntünün kaybolmasına yardımcı olur. Bu gibi öneriler saçınızın yağlanmasını hafifletebilirsiniz. Saç yağlanmasını azaltmak için evde uygulanan doğal bitkisel çözümlerde vardır.

Yağlı saçlar için avanta kürü, yoğurt ve yumurta maskesi, bal ve yumurta sarısı maskesi ve kekik maskesi yapabilirsiniz. Bu doğal yöntemler saçınızın yağlanmasına önüne geçebilir. Saçlarınızı limonla yıkamakta yararlı olacaktır. Şampuan seçimine dikkat etmelisiniz. Hacimlendirici şampuanlar yararlı olacaktır.