Yatırım Hesabı Açma

Para birikimi yapmak isteyen kişilerin yapması gereken en önemli ve ilk işlerden biri yatırım hesabı açmaktır. Peki, Yatırım hesabı açma nasıl olur? Her hangi bir anlaşmalı olduğunuz ve ya müşterisi olduğunuz bankaya gidip gişede bulunan banka görevlisine vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açacağınızı söylemeniz sizin adınıza bir yatırım hesabınızın olacağı anlamına gelir.

yatirim-hesabi-acma

Eğer vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı haricinde tamamen birikim amaçlı yüksek faizli bir hesap açmak istiyorsanız bunu da görevliye söylediğiniz an yapabilirsiniz. Tabi ki o bankanın yani birikim yapacağınız noktanın özel yatırım fonu veya hesabı varsa.

Artık birikim yapmak son derece kolay hale geldi. İnternet bankacılığı aracılığı ile şube şube koşuşturmadan oturduğunuz yerden bir yatırım hesabı açabilir bu hesabınızı yine bilgisayarınızdan hatta telefonunuzdan takip edebilirsiniz.

Paranıza para katmak yüksek faiz oranları ile daha da kolay hale geldi. Şimdi derhal bir hesap açın ve kıyıda köşede biriktirdiğiniz ne varsa hesabınıza ekleyiniz. Kolay birikim ve kolay yatırım işte bu kadar kolay.